Historia Ion Detoks

    Oczyszczanie organizmu nowoczesną metodą Ion Detoks powstało po 2003 roku. Wielkim przełomem w zrozumieniu oczyszczania organizmu były badania dwóch naukowców Peter Agree i Roderick Mackinnon którzy dostali nagrodę Nobla w dziedzinie chemii, za odkrycie kanałów wodnych w błonach komórkowych. Odkryli i wyjaśnili w swoich pracach sposób transportowania soli mineralnych, w postaci jonów do wewnątrz komórek organizmu, oraz na zewnątrz. Ich prace pozwoliły wyjaśnić i zrozumieć jak powstają i są przekazywane sygnały elektryczne w komórkach nerwowych. Odkrycia naukowców zainspirowały konstruktorów do zbudowania jonowego urządzenia do oczyszczania organizmu.

    By można łatwo zrozumieć zasadę działania urządzenia należy wyjaśnić jak organizm ludzki jest zbudowany pod kątem ,,naładowania elektrycznego”. Zdrowa osoba powinna posiadać 80% anionów i 20% kationów. Niestety człowiek działa podobnie jak ,,magnes” który przyciąga i zatrzymuje różne toksyny. Dostają się one do organizmu poprzez wodę, powietrze i pożywienie, w formie zjonizowanej trafiają do naszych stawów, arterii, nerwów i tkanek. Nasz organizm zatruwany jest przez: metale ciężkie, częściowo utlenione tłuszcze, nierozłożone białka, pokłady cholesterolu, kwas moczowy, osad bakteryjny, kwas mlekowy i długi szereg różnych chemikaliów. Zakłócają one prawidłowe funkcjonowanie organizmu, co wpływa na zwiększenie podatności na różne choroby i alergie. Bardzo osłabiony zostaje nasz organizm.

   By móc lepiej zrozumieć zasadę działania trzeba wyjaśnić co to jest Jon. Jon to atom lub grupa atomów połączonych wiązaniami chemicznymi, która ma niedobór lub nadmiar elektronów w stosunku do protonów, jest naładowany dodatnio lub ujemnie. Jony wytwarzają pole magnetyczne zdolne do wychwytywania, neutralizowania przeciwnie naładowanych cząsteczek i usuwania takich cząstek z organizmu poprzez proces nazwany osmozą. Osmoza opisuje przemieszczanie się cząstek przez błonę komórkową z wyższego do niższego stężenia. Niższe stężenie występuje w polu jonowym wytworzonym przez urządzenie detoksykacyjne w wodzie. Jonowa metoda detoksykacyjna pozwala na łatwe, bezpieczne i zdrowe pozbycie się toksyn  poprzez skórę stóp.